Jak dbać o biżuterię z żywicy??

2024-09-27 22:17:00

Rady użytkowania:

Wszystko co tworzę powstaje z ogromną precyzją i starannością. Jest to rękodzieło, a nie fabryczny twór więc wymaga odpowiedniej troski.

Żywica jest bardzo wytrzymała. Nie pęknie od tak, ale przy zderzeniach mogą pojawić się otarcia czy ryski.
Żywica pod wpływem wielu lat może zmienić swoją barwę na żółtą. Ekspozycja na promienie UV przyspiesza ten proces. Więc nie używany naszyjnik lepiej przetrzymywać w suchym i ciemnym miejscu.
Srebrne elementy powinny być suche. Wilgoć może doprowadzić do szybszych przebarwień
Zabrudzenia na żywicy można spokojnie usunąć morką chustką, umyć za pomocą ściereczki i mydła.

Biżuteria zmienia się w trakcie użytkowania i jest to proces naturalny. Aby jak najdłużej zatrzymać jej blask należy dbać o nią podczas noszenia i przechowywać w odpowiedni sposób.
Wykorzystywana przez nas żywica imituje szkło, lecz jest od niego lżejsza i nie tłucze się, to znaczy nie rozpada się na kawałki po upadku na twarde podłoże. Cecha ta odnosi się do małych elementów żywicznych, czyli takich wielkości jakich używamy do produkcji naszej biżuterii, a są to kule wielkości od 1,4 cm – 4 cm lub nieregularne kształty. Przy większych elementach, takich jak kule Home decor, przy upadku na twarde podłoże istnieje ryzyko powstania odprysków i powierzchniowych pęknięć. Jest to proces nieodwracalny. Tak uszkodzonego elementu nie da się już przywrócić do stanu pierwotnego. Należy mieć tego świadomość i zachowywać ostrożność w obchodzeniu się z nimi.

Żywicę można umyć mydłem w kostce lub mydłem w płynie, a następnie dokładnie osuszyć bawełnianą lub flanelową szmatką. Dla dodania połysku powierzchnię żywicy można posmarować odrobiną wazeliny lub kremu do rąk i wypolerować szmatką.

Żywica jest materiałem twardym, ale z upływem czasu mogą powstać rysy na jej powierzchni. Aby zminimalizować ryzyko powstania rys należy zadbać, aby noszona biżuteria nie ocierała się o twarde elementy garderoby, np., suwaki. Niedopuszczalne jest czasowe przetrzymywanie jej luzem w kieszeni lub torebce. Jeśli już na powierzchni żywicy powstaną rysy, radzimy przysłać cały element do profesjonalnej regeneracji w naszej pracowni.

Biżuteria z żywicy powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętych foliowych woreczkach strunowych w oryginalnym opakowaniu.

Aby nie narażać biżuterii na uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne, należy ściągać ją przed podjęciem prac domowych, przed kąpielą, przed snem. Należy unikać również bezpośredniego kontaktu kosmetyków, perfum i potu z biżuterią.

Stosowanie się do wyżej przedstawionych zaleceń sprawi, że nasza biżuteria długo będzie zachwycała swoim pięknem

Autor:MiniGreeny